Drukuj
Kategoria: Czas Wolny
Odsłony: 224

dluga podrozAranżując wielogodzinną wyprawę, a zarazem nie chcąc ciągle kupować jedzenia w okolicznych sklepach, czy zwyczajnie zaoszczędzić trochę czasu i pieniędzy - warto pomyśleć co pożywnego można wziąć ze sobą w trasę. Poznaj pomysły na pyszne przegryzki!

O jakich kwestiach musisz pamiętać?

Gdy dobierasz pożywienie, jakie spakujesz ze sobą w trasę warto wiedzieć, że lepiej, żeby było ono zwarte, niebrudzące i pozbawione skłonności do rozpadania się czy przesadnego kruszenia się. Ma być łatwe w skonsumowaniu nawet w polowych okolicznościach.

Gdy masz taką sposobność, spróbuj zjeść pożywne śniadanie przed wyjściem.

Parę pomysłów na przekąski oraz czego nie zabierać

Zwykle świetnym pomysłem będzie wzięcie ze sobą warzyw i owoców. Jednakże lepiej będzie nie zabierać suszonych owoców, ze względu na to, że mogą one wywoływać biegunkę. Słodkie napoje gazowane nie ugaszą Twojego pragnienia. Lepiej zabierz ze sobą dużą ilość wody mineralnej. Dobre nawodnienie jest niezbędne w wielogodzinnej trasie, a woda będzie użyteczna dodatkowo do przemycia rąk, jeżeli nie ma innego wyjścia.

wafleDo termosu nalej aromatyczną kawę albo posłodzoną miodem herbatę. Zwłaszcza jeśli podróżujesz gdy jest zimno.

Orzechy, banany i wafle ryżowe będą trafionymi przekąskami do samochodu. Spakuj wszystko do zamykanych pojemniczków albo torebek strunowych.

Gdy jesteś fanem muesli, to też zabierz je ze sobą w słoiku. Nie rezygnuj z tradycyjnych kanapek. Przygotuj je sobie przykładowo z serkiem chrzanowym.

Na obiad wybierz sobie w podróż potrawę, która będzie dobrze smakować także gdy wystygnie. Może to być choćby makaron z warzywami, przyprawiona fasolka szparagowa lub też sałatka z sycącymi składnikami.

Przydadzą się też w trasie plastikowe sztućce i mokre chusteczki, którymi wyczyścisz ubrudzone dłonie.

W trakcie planowania indywidualnego, podróżniczego menu, najlepiej zwrócić uwagę na własne żywieniowe upodobania. Pozwoli to ochronić się od złego samopoczucia , a także delektować się ulubionymi przegryzkami na trasie. Udanej wycieczki i smacznego!