Drukuj
Kategoria: Samochody
Odsłony: 203

wesoły piesek w podróży samochodem

Wożenie okazjonalnie pupili na wakacje to tak samo wspaniała rozrywka ukochanym szczeniakiem, jak również duży obowiązek. Naturalnie czasami zwierzęta kochają podróże pojazdami, aczkolwiek często też się zdarza, że psiaki jazdy samochodem nienawidzą, a wyjazdy wraz z nimi to męczarnia tak dla nich, jak również dla ich właścicieli.

Nieważne, jakie są preferencje pupila: co z psem zrobić podczas dalekiej podróży?

Powinno się, zanim ruszy się w daleką jazdę, zwierzę do samochodu właściwie usposobić. Najlepiej od małego zaznajamiać pieska z hałasami oraz zapachem pojazdu, wytwarzać w nim pozytywne skojarzenia, stworzyć psu w aucie bezpieczne otoczenie, którego nie będzie się obawiał. Pomyłką byłoby przykładowo zabieranie za każdym razem pieska do lekarza prywatnym pojazdem, ponieważ może takie postępowanie przynosić niekorzystny skutek dla psa. Zwierzę może asocjować dany pojazd z drogą do weterynarii, z nieprzyjemnymi zastrzykami, chorobą oraz poczuciem bliskości nieznanych zwierząt.

pies pasażerPrzed jazdą trzeba również dowiedzieć się, czy pupil nie cierpi na chorobę ruchu, czyli czy nie jest apatyczny, może się oślinia podczas jazdy. Jeśli ma nudności, nawet jeśli jest głodny, oznacza to, że można zastosować lekarstwa. Stosowanie suplementów diety jest to polecane wyjście dla pupili, jakie źle wytrzymują podróż autem.

Zapewnienie sobie bezpieczeństwa na drodze jest najważniejsze, zaleca się transportować pupila w bagażniku, odgrodzonym od miejsc pasażerów, ponieważ pies biegający wewnątrz pojazdu może przeszkadzać kierowcy, a nawet spowodować stłuczkę. Ewentualnie można również skorzystać z kontenera albo zapiąć zwierzaka specjalnymi szelkami.

Podczas jazdy z psinką trzeba prowadzić powoli, nie zatrzymywać się gwałtownie, jeśli się da, to nie używać klaksonu. Powinno się również często zatrzymać na poboczu, aby zwierzę miało możliwość wyciągnąć nogi, pospacerować, wypróżnić. Jeśli zachowamy wszelkie środki ostrożności, jak również damy jakąś swobodę ukochanemu zwierzęcemu towarzyszowi, podróż stanie się rozrywką oraz przyjemnością zamiast torturą dla psa.