peugeot

Samochody francuskie są na polskich drogach bardzo popularne. Wiąże się to z kilkoma czynnikami, a najważniejsze z nich to z pewnością stosunek ceny do jakości, jak również niskie koszty eksploatacji. Są to również samochody raczej bezawaryjne. Trzeba jednak pamiętać o ich odpowiedniej konserwacji i regularnych przeglądach.

 

 

Samochody francuskie bowiem zużywają się jak każde inne. Co jednak ciekawe, auta od firm takich jak Peugeot czy Citroen, posiadają jedną zasadniczą wadę. Albo zaletę, zależy jak na to spojrzeć. Chodzi o rozwiązanie, jakim jest tylna belka. Z jednej strony podzespół ten wpływa na zwiększony komfort jazdy i bardzo dobrą przyczepność. Z drugiej jednak – dość szybko się zużywa. Zwłaszcza na polskich, dziurawych drogach. Nie ukrywajmy bowiem – samochody jak Peugeot czy Citroen nie były projektowane z myślą o dziurach i nierównościach, na których nawet i terenówka czasami potrafi się popsuć.

Nie miejmy złudzeń, tylna belka prędzej czy później ulegnie awarii. Oczywiście wiele od nas zależy i możemy przedłużyć jej żywotność. Regularne przeglądy i wymiana najbardziej zniszczonych podzespołów z pewnością sprawią, że dłużej będziesz się cieszył bezawaryjną jazdą swoim samochodem francuskim. Ale kiedyś najdzie ten moment, że potrzebna będzie wymiana tylnej belki – nic na to nie poradzisz.

francuskie samochody

Jakie objawy wskazują na to, że najwyższy czas udać się do warsztatu? Jest ich kilka, a wymienić tu można przede wszystkim dziwne odgłosy dochodzące z tyłu samochodu, zmniejszoną przyczepność i komfort prowadzenia, jak również – w ekstremalnej sytuacji – pochylenie kół. Doczytaj więcej na ten temat w tym miejscu. Nie ryzykujmy naszego bezpieczeństwa. Warsztatów trudniących się wymianą tylnej belki jest w Polsce trochę, więc można będzie coś znaleźć bez większego problemu. Z drugiej strony pamiętajmy, by powierzyć ten proces profesjonalistom. Nie chcemy w końcu musieć jechać do warsztatu po raz kolejny za kilka miesięcy.

Regeneracja tylnej belki to proces, który trwa z reguły kilka godzin i można go wykonać na miejscu. Nie jest to również naprawa bardzo droga i w większości przypadków zmieści się w kwocie maksymalnie 1000 złotych. Tylna belka po wymianie wpłynie na komfort jazdy samochodem, ale przede wszystkim – zapewni nam bezpieczeństwo. A na tym przecież nie sposób oszczędzać.