Za początek tej kultowej i kochanej przez praktycznie wszystkich facetów na Ziemi dziedziny uznawany jest osiemnasty wiek. W owym czasie to właśnie pozostał zbudowany pierwszy pojazd z silnikiem, który mógł przewozić osoby. Niewątpliwie pierwsza konstrukcja miała dużo niedociągnięć. Niemniej jednak to naturalnie ona stała się zalążkiem obecnej motoryzacji. Pierwsza maszyna powstała dokładnie w 1774 roku. Poruszana była dwucylindrowym motorem parowym.

Użytkowana była do transportowania przedmiotów oraz ludzi. Już wtenczas byłą bardzo oryginalnym wynalazkiem, który niezmiernie ekspresowo został wdrożony w życie. Dodatkowym wynalazkiem był pociąg drogowy. Tego rodzaju maszyna została wynaleziona w 1802 roku. Dwadzieścia pięć lat później wynaleziono pierwsze autobusy, jakie były napędzane silnikami parowymi. Historię motoryzacji można ukończyć istotnym wydarzeniem. W 1884 roku pozostał wymyślony główny silnik napędzany etyliną. W tym samym roku wyprodukowano pojazd, który był napędzany tego rodzaju silnikiem.

 

 

 

 

 

 

 

Motoryzacja w naszym kraju - w jaki sposób to się zaczęło? 

Również w Polsce jak oraz na całym globie motoryzacja jest wybitnie znaczącą oraz zauważalną na każdym kroku dziedziną. W Polsce za zalążek motoryzacji charakteryzuje się czas pierwszej wojny światowej. Były to początek dwudziestego wieku. W stolicy Polski, Warszawie przed wybuchem pierwszej wojny światowej upamiętnionych było blisko czterysta samochodów. Niemniej jednak w tamtym okresie wyraźne były różnice miedzy regułami ruchu drogowego i konstrukcją aut.

 

Naturalnie pierwsze machiny, które podróżowały po krajowych dziurawych drogach nie były produkcji Polskiej. Między pierwszą, a drugą wojną światową nastąpił zdecydowany rozkwit motoryzacji. W tym czasie odnotowano ponad czterdzieści tysięcy innowacyjnych aut, które rozpoczęły jazdę po miejscowych drogach. Pomimo to Polska była krajem zasadniczo słabo rozwiniętym pod względem motoryzacji. W tej dyscyplinie w tamtych czasach przodowały Stany Zjednoczony, w jakich podróżowało ponad siedemdziesiąt procent wszelkich samochodów, jakie znajdowały się na świecie. W Polsce początek dwudziestego wieku był okresem, w jakim motoryzacja dopiero się kształtowała.

 

 

 

Produkcja wozów w Polsce

 

W Polsce znajduje się aktualnie wiele zakładów, które zajmują się wytwórczością aut oraz innych pojazdów. W dzisiejszych czasach fabrykowane w Polsce marki to VW, Toyota, Ford czy Honda. Ewidentnie wytwarzane są jedynie nieliczne rodzaje wyżej wymienionych marek samochodów. Dawniej w Polsce wytwarzano Beskidy, Fiaty 125 i 126P, Syreny, Warszawy i Polonezy. Te historyczne pojazdy są kultowe wszystkim Polakom, którzy choć odrobinę interesują się motoryzacją.